Golfçü Dirseği olarakta bilinen Medial Epikondilit rahatsızlığı sadece golfçülerde görülmez. Golfçü dirseği denmesindeki neden golfteki salınım hareketi gibi hareketlerin sık tekrarlanması ile ortaya çıkmasıdır. Diğer birçok tekrarlayan aktivite golfçü dirseğine yol açabilir. Örneğin; balta ile odun kesme, testere ile çalışma, birçok el aletini kullanmak, fırlatma, imalathanede çalışmak vb…

Golfçü dirseği kadınlarda erkeklerden daha sık görülür. 40-60 yaş arası görülme oranı artar. Golfçü dirseğinde tanı genellikle klinik tabloya dayanılarak hekim tarafından yapılır. Dirseğin iç kısmında ağrı, bileğin içe ve dışarı bükülmesiyle oluşan ağrı golfçü dirseğini düşündürür. Tanıyı doğrulamak için MR kullanılabilir ama rutin olarak istenen bir tetkik değildir. 

Dirsek ağrısı hissedildiğinde ilk müdahale soğuk tedavisi olmalıdır. Doktorunuz ağrıyı dindirmek adına antienflmatuar ilaç reçete edebilir. Özel dirsek bantları ya da proloterapi, mezoterapi enjeksiyonu uygulanabilir. İleri vakalarda cerrahi tedaviye başvurulabilir.